Zalety ogrodzeń panelowych
Ogrodzenia panelowe składają się z gotowych elementów, montowanych do słupków o postaci stalowych kształtowników. Taka konstrukcja posiada szereg atutów, którym przyjrzymy się tu po kolei, aby przekonać się, czy ogrodzenie panelowe to dobra opcja dla posiadaczy domów jednorodzinnych i innych nieruchomości.
Wygląd ogrodzenia panelowego
Często słyszymy, że ogrodzenie jest wizytówką domu, dlatego zacznijmy od wyglądu. Ogrodzenia panelowe pasują zarówno do nowoczesnej, jak i bardziej tradycyjnej architektury. Są estetyczne, a szczególnie atrakcyjnie prezentują się, kiedy dodamy do nich podmurówkę. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że niczego nie zasłaniają. Za to świetnie komponują się z roślinami, także pnącymi, i takie właśnie połączenie może dać nam trochę więcej prywatności.
Trwałość ogrodzenia panelowego
Obok wyglądu, to chyba druga najważniejsza kwestia dotycząca ogrodzenia. Czy ogrodzenia panelowe są trwałe? Tak, o ile wykonano je ze sztywnego drutu o dużej grubości. W takim przypadku ogrodzenie odporne będzie na zniekształcenia i rozerwania. A jak z odpornością na warunki atmosferyczne – deszcze i śniegi, mrozy i upały? Czy ogrodzenie panelowe nie ulegnie korozji? Jeśli zostało ocynkowane, zniesie każdą pogodę.
Montaż ogrodzenia panelowego
Kolejną zaletę ogrodzenia panelowego stanowi to, jak szybko można je zbudować. Wszystko dzięki temu, że powstaje ono z gotowych prefabrykatów, mocowanych za pomocą odpowiednich złączek, obejm i śrub. Na niewielkiej działce doświadczona ekipa budowlana postawi ogrodzenie panelowe w kilka godzin. Chyba że decydujemy się na podmurówkę, wówczas prace potrwać mogą trochę dłużej.
Uniwersalność ogrodzenia panelowego
Ogrodzenie panelowe sprawdzi się z każdej strony budynku, w tym także od frontu, gdzie łatwo połączymy je z bramą i innymi elementami. Może przydać się również na terenie posesji, do ogradzania kojców dla psów, placów zabaw, ogródków warzywnych czy przestrzeni gospodarczych.