Czy to prawda, że wynajem sprzętu budowlanego to opcja zarezerwowana tylko dla przedsiębiorstw? Oczywiście, że nie! Z powodzeniem mogą z niej korzystać praktycznie wszyscy zainteresowani: czy to jednostki samorządu terytorialnego, czy osoby fizyczne, które na przykład chcą przeprowadzić remont w swoim mieszkaniu. Pamiętaj jednak, by w gąszczu ofert wybrać tę, która zapewni Ci najwyższej jakości produkty. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę!

Dobra wypożyczalnia narzędzi budowlanych? Czyli jaka?

Nie ulega wątpliwości, że Warszawa to miasto, które wciąż bardzo dynamicznie się rozwija. Wybrane, ważne dla mieszkańców inwestycje drogowe, które były realizowane w 2023 roku, to między innymi rozbudowy:

 • Posagu 7 Panien,
 • Ordona – to ciąg jezdny, który otrzymał nową nawierzchnię,
 • Drogi wojewódzkiej nr 634 – rozbudowa tej szosy może mieć kluczowe znaczenie dla zwiększenia przepustowości dróg prowadzących na Wołomin i Wólkę Kozłowską.

Tylko w pierwszym kwartale 2023 roku łączna powierzchnia użytkowa oddanych mieszkań w Warszawie wyniosła 278,7 tys. m², co stanowiło wzrost o 74,9% w porównaniu z 2022 rokiem. Widać więc jak na dłoni, że miasto wciąż jest „w budowie”. 

Większość z tych inwestycji nie obejdzie się bez wypożyczalni narzędzi budowlanych. Dla mniejszych firm, które chcą wziąć udział w przetargach organizowanych przez miasto, to często jedyna okazja, by wykonać zlecone prace w terminie. Dlaczego? 

Ponieważ zakup kilku-kilkunastu minikoparek, wozideł budowlanych czy zwyżek, to wydatek, który mógłby być nie do udźwignięcia. O tym, jak działa taka wypożyczalnia sprzętu budowlanego w Warszawie przeczytasz na: https://www.drial.pl/wypozyczalnia-sprzetu-budowlanego-warszawa/

Co warto podkreślić, Drial.pl to miejsce, które bez chwili zawahania się można też nazwać wypożyczalnią elektronarzędzi. Znajdziesz tam nie tylkom wymienione wyżej, wielkie maszyny, ważące nieraz i po kilkanaście ton, ale i osuszacze, pompy szlamowe, czy proste narzędzia elektryczne, z pomocą których wyremontujesz też mieszkanie lub dom. 

Jakie maszyny pomogą Ci zrealizować inwestycje budowlane w Warszawie?

Tak naprawdę wybór w dużej mierze jest uzależniony od zakresu prac, jaki jest do wykonania. Można jednak stworzyć ogólną listę maszyn, które są dostępne w jednym miejscu, w dobrych wypożyczalniach, jak Drial. 

Na takiej liście z pewnością należałoby umieścić:

 • zagęszczarki,
 • generatory prądu,
 • zwyżki,
 • koparki i/lub minikoparki,
 • walce,
 • wozidła budowlane,
 • podnośniki.

Poza wymienionymi przed chwilą urządzeniami warto też poważnie zastanowić się nad zabezpieczeniem terenu prac. Pomogą w tym:

 • systemy ogrodzeniowe,
 • bariery tymczasowe,
 • płoty ażurowe,
 • systemy oświetleniowe. 

Jak oświetlić teren inwestycji, gdy nie ma tam jeszcze przyłącza prądu? Z pomocą przychodzą generatory prądu, na przykład dostępny w Drial Atlas COPCO QAS 150. 

O czym jeszcze pamiętać przed podpisaniem umowy wynajmu pojazdów i maszyn?

Najlepsze firmy działające na rynku biorą też na siebie całą logistykę i transport pojazdów pod wskazany adres. Po zakończeniu prac wynajmujący odbierze je również i samodzielnie przewiezie do wypożyczalni. To spora oszczędność czasu i pieniędzy! 

Zawczasu sprawdź też, czy w razie awarii urządzenia w cenie, bez żadnych dodatkowych opłat otrzymasz model zastępczy – najlepiej taki sam lub o zbliżonych parametrach technicznych. W ten sposób utrzymasz ciągłość prac i zapewne zdołasz oddać inwestycję w terminie! 

Może Ci się spodobać